Class AA Sections – Your Predictions!
Moderators: Mitch Hawker, east hockey, karl(east)
-
- Posts: 7260
- Joined: Tue Nov 07, 2006 10:28 pm
Class AA Sections – Your Predictions!
With the regular season now all but behind us I thought it would again be fun to have a special Prognosticator Contest for sections. We’ve done this same contest the past three years and it’s worked well, so we’ll go with the same rules for this year’s playoffs, only this year we’ll do it for both Class AA and A. Feel free to enter either one – or both – of these separate contests. This thread is AA only – Class A is being posted separately but these same rules will apply to both:
1. Post your predicted scores of each section’s two semifinal games and its final game by the indicated posting deadline for each section. These deadlines are shown in large bold type atop each section listed below. Participants will post their predictions for 3 games in each of the 8 sections, or 24 games in all, for each of the two classes (assuming you enter both contests). Note that we will NOT be posting predictions for the quarterfinal games, but in effect you are picking the winners for the quarterfinal games by having to identify the four teams that make each section’s semi’s (sounds a little complicated, but it’s not – see sample below!).
2. OK to post your predictions for the various sections separately as long as you post each one by its due date. Note the first due date, which applies to several of the sections, is Wednesday February 5th at 7PM, so make sure you have your predictions posted for those sections by that time.
3. Points will be awarded as follows:
1 point for correctly identifying each team that advances to a semifinal round
3 points for predicting the winner of each semifinal game
5 points for predicting the winner of each section final game
2 bonus points for each correct score
Without any correct scores each section has a maximum of 15 points. With everything perfect (including getting the scores of all three games right) each section has a 21 point maximum. Last year’s AA winner, Knight7, finished with 109 points which averaged out to 13.6 points per section.
Please use this format - here is a sample posting for Section 1AA:
1AA
#1 Lakeville North 1, #4 Lakeville South 0
#2 Dodge County 1, #3 Rochester John Marshall 0
#1 Lakeville North 1, #2 Dodge County 0
Please note that as of the time of this opening post the seeding of Sections 5AA, 7AA and 8AA have not been completed. Please feel free to first post your picks for the other five sections which have been seeded (as shown below) and then check back daily for the missing three, which will be added to this post as those seedings take place.
Here are the brackets and posting deadlines (in bold font) for each section:
CLASS AA
1AA – Wednesday 2/5/14 @7PM
Upper Bracket
#1 Lakeville North
#8 Rochester Mayo
#4 Lakeville South
#5 Rochester Century
Lower Bracket
#3 Rochester John Marshall
#6 Farmington
#2 Dodge County
#7 Owatonna
2AA - Friday 2/7/14 @7PM
Upper Bracket
#1 Eden Prairie
#8 BYE
#4 Chaska/Chanhassen
#5 Holy Family/Waconia
Lower Bracket
#3 Jefferson/Kennedy
#6 Prior Lake
#2 Edina
#7 Shakopee
3AA - Wednesday 2/5/14 @7PM
Upper Bracket
#1 Burnsville
#8 Woodbury or #9 Rosemount
#4 East Ridge
#5 Eagan
Lower Bracket
#3 Hastings
#6 Apple Valley
#2 Eastview
#7 Park
4AA - Friday 2/7/14 @8:30PM
Upper Bracket
#1 Hill-Murray
BYE
#4 Roseville
#5 White Bear Lake
Lower Bracket
#3 Cretin-Derham Hall
#6 Tartan
#2 Stillwater
#7 North St. Paul
5AA - Saturday 2/8/14 @12:30PM
Upper Bracket
#1 Blaine
#8 Coon Rapids or #9 Rogers
#4 Centennial
#5 Champlin Park
Lower Bracket
#3 Mounds View
#6 Anoka
#2 Irondale
#7 Spring Lake Park
6AA - Saturday 2/8/14 @12PM
Upper Bracket
#1 Hopkins
BYE
#4 Wayzata
#5 Maple Grove
Lower Bracket
#3 Minnetonka
#6 Armstrong/Cooper
#2 Benilde-St. Margaret's
#7 North Metro
7AA - Thursday 2/6/14 @7PM
Upper Bracket
#1 Andover
#8 Cambridge-Isanti
#4 Duluth
#5 Forest Lake
Lower Bracket
#3 Grand Rapids/Greenway
#6 Cloquet-Esko-Carlton
#2 Elk River/Zimmerman
#7 St. Francis/North Branch
8AA - Saturday 2/8/14 @7PM
Upper Bracket
#1 Roseau
#8 River Lakes or #9 Brainerd/Little Falls
#4 St. Cloud
#5 North Wright County
Lower Bracket
#3 Sartell/Sauk Rapids
#6 Moorhead
#2 Buffalo
#7 Bemidji
Best of luck to all the players and coaches!
Edited 2/3/14 - correcting Section 6AA Upper Bracket typo
Edited 2/3/14 - added Section 5AA seeds
Edited 2/4/14 - added Sections 7AA & 8AA seeds
1. Post your predicted scores of each section’s two semifinal games and its final game by the indicated posting deadline for each section. These deadlines are shown in large bold type atop each section listed below. Participants will post their predictions for 3 games in each of the 8 sections, or 24 games in all, for each of the two classes (assuming you enter both contests). Note that we will NOT be posting predictions for the quarterfinal games, but in effect you are picking the winners for the quarterfinal games by having to identify the four teams that make each section’s semi’s (sounds a little complicated, but it’s not – see sample below!).
2. OK to post your predictions for the various sections separately as long as you post each one by its due date. Note the first due date, which applies to several of the sections, is Wednesday February 5th at 7PM, so make sure you have your predictions posted for those sections by that time.
3. Points will be awarded as follows:
1 point for correctly identifying each team that advances to a semifinal round
3 points for predicting the winner of each semifinal game
5 points for predicting the winner of each section final game
2 bonus points for each correct score
Without any correct scores each section has a maximum of 15 points. With everything perfect (including getting the scores of all three games right) each section has a 21 point maximum. Last year’s AA winner, Knight7, finished with 109 points which averaged out to 13.6 points per section.
Please use this format - here is a sample posting for Section 1AA:
1AA
#1 Lakeville North 1, #4 Lakeville South 0
#2 Dodge County 1, #3 Rochester John Marshall 0
#1 Lakeville North 1, #2 Dodge County 0
Please note that as of the time of this opening post the seeding of Sections 5AA, 7AA and 8AA have not been completed. Please feel free to first post your picks for the other five sections which have been seeded (as shown below) and then check back daily for the missing three, which will be added to this post as those seedings take place.
Here are the brackets and posting deadlines (in bold font) for each section:
CLASS AA
1AA – Wednesday 2/5/14 @7PM
Upper Bracket
#1 Lakeville North
#8 Rochester Mayo
#4 Lakeville South
#5 Rochester Century
Lower Bracket
#3 Rochester John Marshall
#6 Farmington
#2 Dodge County
#7 Owatonna
2AA - Friday 2/7/14 @7PM
Upper Bracket
#1 Eden Prairie
#8 BYE
#4 Chaska/Chanhassen
#5 Holy Family/Waconia
Lower Bracket
#3 Jefferson/Kennedy
#6 Prior Lake
#2 Edina
#7 Shakopee
3AA - Wednesday 2/5/14 @7PM
Upper Bracket
#1 Burnsville
#8 Woodbury or #9 Rosemount
#4 East Ridge
#5 Eagan
Lower Bracket
#3 Hastings
#6 Apple Valley
#2 Eastview
#7 Park
4AA - Friday 2/7/14 @8:30PM
Upper Bracket
#1 Hill-Murray
BYE
#4 Roseville
#5 White Bear Lake
Lower Bracket
#3 Cretin-Derham Hall
#6 Tartan
#2 Stillwater
#7 North St. Paul
5AA - Saturday 2/8/14 @12:30PM
Upper Bracket
#1 Blaine
#8 Coon Rapids or #9 Rogers
#4 Centennial
#5 Champlin Park
Lower Bracket
#3 Mounds View
#6 Anoka
#2 Irondale
#7 Spring Lake Park
6AA - Saturday 2/8/14 @12PM
Upper Bracket
#1 Hopkins
BYE
#4 Wayzata
#5 Maple Grove
Lower Bracket
#3 Minnetonka
#6 Armstrong/Cooper
#2 Benilde-St. Margaret's
#7 North Metro
7AA - Thursday 2/6/14 @7PM
Upper Bracket
#1 Andover
#8 Cambridge-Isanti
#4 Duluth
#5 Forest Lake
Lower Bracket
#3 Grand Rapids/Greenway
#6 Cloquet-Esko-Carlton
#2 Elk River/Zimmerman
#7 St. Francis/North Branch
8AA - Saturday 2/8/14 @7PM
Upper Bracket
#1 Roseau
#8 River Lakes or #9 Brainerd/Little Falls
#4 St. Cloud
#5 North Wright County
Lower Bracket
#3 Sartell/Sauk Rapids
#6 Moorhead
#2 Buffalo
#7 Bemidji
Best of luck to all the players and coaches!
Edited 2/3/14 - correcting Section 6AA Upper Bracket typo
Edited 2/3/14 - added Section 5AA seeds
Edited 2/4/14 - added Sections 7AA & 8AA seeds
Last edited by MNHockeyFan on Tue Feb 04, 2014 1:07 pm, edited 4 times in total.
CLASS AA
1AA – Wednesday 2/5/14 @7PM
Lakeville N 4 Lakeville S 1
Dodge County 5 RJM 1
Lakeville N 3 Dodge County 2
2AA - Friday 2/7/14 @7PM
Ep 4 Chaska/Chan 1
Edina 3 BJ 1
Edina 3 EP 2
3AA - Wednesday 2/5/14 @7PM
Burnsville 4 Eagan 3
Eastview 3 Hastings 2
Burnsville 4 Eastview 3
4AA - Friday 2/7/14 @8:30PM
HM 4 WBL 0
CDH 3 Stillwater 2
HM 4 CDH 1
5AA - Saturday 2/8/14 @12:30PM
Blaine 4 Centennial 2
Irondale 3 MV 2
Irondale 4 Blaine 3
6AA - Saturday 2/8/14 @12PM
Hopkins 2 Wayzata 3
Tonka 3 BSM 2
Tonka 3 Wayzata 2
7AA - Thursday 2/6/14 @7PM
Andover 3 Forest Lake 2
GRG 3 ER 2
Andover 2 GRG 1
8AA - Saturday 2/8/14 @7PM
Roseau 3 St. Cloud 1
Buffalo 4 SSR 2
Buffalo 3 Roseau 2
1AA – Wednesday 2/5/14 @7PM
Lakeville N 4 Lakeville S 1
Dodge County 5 RJM 1
Lakeville N 3 Dodge County 2
2AA - Friday 2/7/14 @7PM
Ep 4 Chaska/Chan 1
Edina 3 BJ 1
Edina 3 EP 2
3AA - Wednesday 2/5/14 @7PM
Burnsville 4 Eagan 3
Eastview 3 Hastings 2
Burnsville 4 Eastview 3
4AA - Friday 2/7/14 @8:30PM
HM 4 WBL 0
CDH 3 Stillwater 2
HM 4 CDH 1
5AA - Saturday 2/8/14 @12:30PM
Blaine 4 Centennial 2
Irondale 3 MV 2
Irondale 4 Blaine 3
6AA - Saturday 2/8/14 @12PM
Hopkins 2 Wayzata 3
Tonka 3 BSM 2
Tonka 3 Wayzata 2
7AA - Thursday 2/6/14 @7PM
Andover 3 Forest Lake 2
GRG 3 ER 2
Andover 2 GRG 1
8AA - Saturday 2/8/14 @7PM
Roseau 3 St. Cloud 1
Buffalo 4 SSR 2
Buffalo 3 Roseau 2
Last edited by 36Guy on Tue Feb 04, 2014 3:12 pm, edited 2 times in total.
CLASS AA
1AA – Wednesday 2/5/14 @7PM
Lakeville N 4 Lakeville S 2
Dodge County 5 RJM 1
Lakeville N 4 Dodge County 3
2AA - Friday 2/7/14 @7PM
EP 4 Chaska/Chan 3
Edina 4 BJ 1
EP 4 Edina 3
3AA - Wednesday 2/5/14 @7PM
Burnsville 4 Eagan 3
Eastview 3 Hastings 2
Burnsville 4 Eastview 2
4AA - Friday 2/7/14 @8:30PM
HM 3 WBL 0
CDH 3 Stillwater 2
HM 3 CDH 1
5AA - Saturday 2/8/14 @12:30PM
Blaine 4 Centennial 2
Irondale 3 Mounds View 2
Blaine 3 Irondale 2
6AA - Saturday 2/8/14 @12PM
Hopkins 4 Wayzata 2
BSM 3 Tonka 2 - OT
BSM 4 Hopkins 3 - OT
7AA - Thursday 2/6/14 @7PM
Andover 4 Duluth 1
Grand Rapids 3 Elk River 2
Andover 4 Grand Rapids 1
8AA - Saturday 2/8/14 @7PM
NWC 4 Roseau 2
Buffalo 3 Sartell/Sauk Rapids 2
NWC 3 Buffalo 2
1AA – Wednesday 2/5/14 @7PM
Lakeville N 4 Lakeville S 2
Dodge County 5 RJM 1
Lakeville N 4 Dodge County 3
2AA - Friday 2/7/14 @7PM
EP 4 Chaska/Chan 3
Edina 4 BJ 1
EP 4 Edina 3
3AA - Wednesday 2/5/14 @7PM
Burnsville 4 Eagan 3
Eastview 3 Hastings 2
Burnsville 4 Eastview 2
4AA - Friday 2/7/14 @8:30PM
HM 3 WBL 0
CDH 3 Stillwater 2
HM 3 CDH 1
5AA - Saturday 2/8/14 @12:30PM
Blaine 4 Centennial 2
Irondale 3 Mounds View 2
Blaine 3 Irondale 2
6AA - Saturday 2/8/14 @12PM
Hopkins 4 Wayzata 2
BSM 3 Tonka 2 - OT
BSM 4 Hopkins 3 - OT
7AA - Thursday 2/6/14 @7PM
Andover 4 Duluth 1
Grand Rapids 3 Elk River 2
Andover 4 Grand Rapids 1
8AA - Saturday 2/8/14 @7PM
NWC 4 Roseau 2
Buffalo 3 Sartell/Sauk Rapids 2
NWC 3 Buffalo 2
Last edited by pucktech on Tue Feb 04, 2014 7:35 pm, edited 3 times in total.
CLASS AA
1AA – Wednesday 2/5/14 @7PM
Lakeville N 3 Lakeville S 1
Dodge County 5 R-JM 1
Lakeville N 3 Dodge County 2 (OT)
2AA - Friday 2/7/14 @7PM
EP 5 Chaska/Chan 1
Edina 4 BJ 0
EP 4 Edina 1
3AA - Wednesday 2/5/14 @7PM
Burnsville 4 East Ridge 2
Eastview 3 Hastings 2
Burnsville 3 Eastview 2
4AA - Friday 2/7/14 @8:30PM
HM 3 Roseville 0
CDH 5 Stillwater 3
HM 4 CDH 1
5AA - Saturday 2/8/14 @12:30PM
Blaine 4 Champlin Park 0
Irondale 3 Mounds View 2 (4 OTs)
Blaine 4 Irondale 2
6AA - Saturday 2/8/14 @12PM
Hopkins 4 Maple Grove 1
BSM 4 Tonka 3
BSM 3 Hopkins 1
7AA - Thursday 2/6/14 @7PM
Andover 3 Forest Lake 2
Grand Rapids 3 Elk River 1
Andover 4 Grand Rapids 2
8AA - Saturday 2/8/14 @7PM
Roseau 5 St. Cloud 2
Buffalo 4 Moorhead 3
Buffalo 2 Roseau 1 (2 OTs)
1AA – Wednesday 2/5/14 @7PM
Lakeville N 3 Lakeville S 1
Dodge County 5 R-JM 1
Lakeville N 3 Dodge County 2 (OT)
2AA - Friday 2/7/14 @7PM
EP 5 Chaska/Chan 1
Edina 4 BJ 0
EP 4 Edina 1
3AA - Wednesday 2/5/14 @7PM
Burnsville 4 East Ridge 2
Eastview 3 Hastings 2
Burnsville 3 Eastview 2
4AA - Friday 2/7/14 @8:30PM
HM 3 Roseville 0
CDH 5 Stillwater 3
HM 4 CDH 1
5AA - Saturday 2/8/14 @12:30PM
Blaine 4 Champlin Park 0
Irondale 3 Mounds View 2 (4 OTs)
Blaine 4 Irondale 2
6AA - Saturday 2/8/14 @12PM
Hopkins 4 Maple Grove 1
BSM 4 Tonka 3
BSM 3 Hopkins 1
7AA - Thursday 2/6/14 @7PM
Andover 3 Forest Lake 2
Grand Rapids 3 Elk River 1
Andover 4 Grand Rapids 2
8AA - Saturday 2/8/14 @7PM
Roseau 5 St. Cloud 2
Buffalo 4 Moorhead 3
Buffalo 2 Roseau 1 (2 OTs)
Last edited by Sparlimb on Tue Feb 04, 2014 1:30 pm, edited 1 time in total.
-
- Posts: 61
- Joined: Sun Aug 08, 2010 5:41 pm
CLASS AA
1AA – Wednesday 2/5/14 @7PM
Lakeville N 3 Lakeville S 1
Dodge County 5 R-JM 1
Lakeville N 4 Dodge County 2
2AA - Friday 2/7/14 @7PM
EP 5 Chaska/Chan 1
Edina 3 BJ 0
EP 3 Edina 1
3AA - Wednesday 2/5/14 @7PM
Burnsville 4 East Ridge 1
Eastview 3 Hastings 2
Burnsville 4 Eastview 2
4AA - Friday 2/7/14 @8:30PM
HM 3 Roseville 0
CDH 4 Stillwater 2
HM 4 CDH 1
5AA - Saturday 2/8/14 @12:30PM
Blaine 2 Champlin Park 0
Irondale 3 Mounds View 2
Blaine 4 Irondale 2
6AA - Saturday 2/8/14 @12PM
Hopkins 4 Maple Grove 1
BSM 4 Tonka 3
BSM 3 Hopkins 2
7AA - Thursday 2/6/14 @7PM
Andover 4 Forest Lake 0
Elk River 3 Grand Rapids 1
Andover 2 Elk River 0
8AA - Saturday 2/8/14 @7PM
Roseau 3 NWC 1
Buffalo 4 Sartell-Sauk Rapids 1
Buffalo 3 Roseau 2
1AA – Wednesday 2/5/14 @7PM
Lakeville N 3 Lakeville S 1
Dodge County 5 R-JM 1
Lakeville N 4 Dodge County 2
2AA - Friday 2/7/14 @7PM
EP 5 Chaska/Chan 1
Edina 3 BJ 0
EP 3 Edina 1
3AA - Wednesday 2/5/14 @7PM
Burnsville 4 East Ridge 1
Eastview 3 Hastings 2
Burnsville 4 Eastview 2
4AA - Friday 2/7/14 @8:30PM
HM 3 Roseville 0
CDH 4 Stillwater 2
HM 4 CDH 1
5AA - Saturday 2/8/14 @12:30PM
Blaine 2 Champlin Park 0
Irondale 3 Mounds View 2
Blaine 4 Irondale 2
6AA - Saturday 2/8/14 @12PM
Hopkins 4 Maple Grove 1
BSM 4 Tonka 3
BSM 3 Hopkins 2
7AA - Thursday 2/6/14 @7PM
Andover 4 Forest Lake 0
Elk River 3 Grand Rapids 1
Andover 2 Elk River 0
8AA - Saturday 2/8/14 @7PM
Roseau 3 NWC 1
Buffalo 4 Sartell-Sauk Rapids 1
Buffalo 3 Roseau 2
Last edited by clutterbucket on Tue Feb 04, 2014 1:35 pm, edited 1 time in total.
-
- Posts: 7260
- Joined: Tue Nov 07, 2006 10:28 pm
-
- Posts: 39
- Joined: Mon Nov 07, 2011 10:36 am
Class AA Sections – Your Predictions!
CLASS AA
1AA – Wednesday 2/5/14 @7PM
Upper Bracket
#1 Lakeville North 3 #4 Lakeville South 2
Lower Bracket
#3 Rochester John Marshall 1#2 Dodge County 5
Final
#1 Lakeville North 2 #2 Dodge County 3
2AA - Friday 2/7/14 @7PM
Upper Bracket
#1 Eden Prairie 4 #4 Chaska/Chanhassen 2
Lower Bracket
#3 Jefferson/Kennedy 1 #2 Edina 4
Final
#1 Eden Prairie 2 #2 Edina 3
3AA - Wednesday 2/5/14 @7PM
Upper Bracket
#1 Burnsville 4 #4 East Ridge 2
Lower Bracket
#6 Apple Valley 2 #2 Eastview 3
Final
#1 Burnsville 3 #2 Eastview 4
4AA
Upper Bracket
#1 Hill-Murray 4 #4 Roseville 1
Lower Bracket
#3 Cretin-Derham Hall 4 #2 Stillwater 2
Final
#1 Hill-Murray 4 #3 Cretin-Derham Hall 1
5AA
Upper Bracket
#1 Blaine 3 #4 Centennial 2
Lower Bracket
#3 Mounds View 3 #2 Irondale 2
Final
#1 Blaine 3 #3 Mounds View 2
6AA
Upper Bracket
#1 Hopkins 3 #5 Maple Grove 1
Lower Bracket
#3 Minnetonka 2 #2 Benilde-St. Margaret's 1
Final
#1 Hopkins 2 #3 Minnetonka 0
7AA
Upper Bracket
#1 Andover 4 #4 Duluth 1
Lower Bracket
#3 Grand Rapids/Greenway 3 #2 Elk River/Zimmerman 4
Final
#1 Andover 2 #2 Elk River/Zimmerman 1
8AA - Saturday 2/8/14 @7PM
Upper Bracket
#1 Roseau 2 #5 North Wright County 3
Lower Bracket
#3 Sartell/Sauk Rapids 2 #2 Buffalo 4
Final
#2 Buffalo 3 #5NWC 2
1AA – Wednesday 2/5/14 @7PM
Upper Bracket
#1 Lakeville North 3 #4 Lakeville South 2
Lower Bracket
#3 Rochester John Marshall 1#2 Dodge County 5
Final
#1 Lakeville North 2 #2 Dodge County 3
2AA - Friday 2/7/14 @7PM
Upper Bracket
#1 Eden Prairie 4 #4 Chaska/Chanhassen 2
Lower Bracket
#3 Jefferson/Kennedy 1 #2 Edina 4
Final
#1 Eden Prairie 2 #2 Edina 3
3AA - Wednesday 2/5/14 @7PM
Upper Bracket
#1 Burnsville 4 #4 East Ridge 2
Lower Bracket
#6 Apple Valley 2 #2 Eastview 3
Final
#1 Burnsville 3 #2 Eastview 4
4AA
Upper Bracket
#1 Hill-Murray 4 #4 Roseville 1
Lower Bracket
#3 Cretin-Derham Hall 4 #2 Stillwater 2
Final
#1 Hill-Murray 4 #3 Cretin-Derham Hall 1
5AA
Upper Bracket
#1 Blaine 3 #4 Centennial 2
Lower Bracket
#3 Mounds View 3 #2 Irondale 2
Final
#1 Blaine 3 #3 Mounds View 2
6AA
Upper Bracket
#1 Hopkins 3 #5 Maple Grove 1
Lower Bracket
#3 Minnetonka 2 #2 Benilde-St. Margaret's 1
Final
#1 Hopkins 2 #3 Minnetonka 0
7AA
Upper Bracket
#1 Andover 4 #4 Duluth 1
Lower Bracket
#3 Grand Rapids/Greenway 3 #2 Elk River/Zimmerman 4
Final
#1 Andover 2 #2 Elk River/Zimmerman 1
8AA - Saturday 2/8/14 @7PM
Upper Bracket
#1 Roseau 2 #5 North Wright County 3
Lower Bracket
#3 Sartell/Sauk Rapids 2 #2 Buffalo 4
Final
#2 Buffalo 3 #5NWC 2
Last edited by capitalpride on Tue Feb 04, 2014 2:42 pm, edited 1 time in total.
CLASS AA
1AA – Wednesday 2/5/14 @7PM
Lakeville N 4 Lakeville S 2
Dodge County 4 R-JM 1
Lakeville N 3 Dodge County 2
2AA - Friday 2/7/14 @7PM
EP 4 Chaska/Chan 2
Edina 4 BJ 1
EP 2 Edina 1 OT
3AA - Wednesday 2/5/14 @7PM
Burnsville 4 East Ridge 1
Eastview 3 Apple Valley 2
Burnsville 4 Eastview 3
4AA - Friday 2/7/14 @8:30PM
HM 5 Roseville 2
CDH 4 Stillwater 2
HM 5 CDH 1
5AA - Saturday 2/8/14 @12:30PM
Centennial 3 Blaine 2
Mounds View 3 Irondale 2
Mounds View 4 Centennial 1
6AA - Saturday 2/8/14 @12PM
Maple Grove 3 Hopkins 2
BSM 4 Minnetonka 3
Maple Grove 3 BSM 2
7AA - Thursday 2/6/14 @7PM
Andover 4 Duluth 1
Elk River 3 Grand Rapids 1
Andover 3 Elk River 2 OT
8AA - Saturday 2/8/14 @7PM
Roseau 3 NWC 1
Buffalo 4 Moorhead 1
Buffalo 3 Roseau 2
1AA – Wednesday 2/5/14 @7PM
Lakeville N 4 Lakeville S 2
Dodge County 4 R-JM 1
Lakeville N 3 Dodge County 2
2AA - Friday 2/7/14 @7PM
EP 4 Chaska/Chan 2
Edina 4 BJ 1
EP 2 Edina 1 OT
3AA - Wednesday 2/5/14 @7PM
Burnsville 4 East Ridge 1
Eastview 3 Apple Valley 2
Burnsville 4 Eastview 3
4AA - Friday 2/7/14 @8:30PM
HM 5 Roseville 2
CDH 4 Stillwater 2
HM 5 CDH 1
5AA - Saturday 2/8/14 @12:30PM
Centennial 3 Blaine 2
Mounds View 3 Irondale 2
Mounds View 4 Centennial 1
6AA - Saturday 2/8/14 @12PM
Maple Grove 3 Hopkins 2
BSM 4 Minnetonka 3
Maple Grove 3 BSM 2
7AA - Thursday 2/6/14 @7PM
Andover 4 Duluth 1
Elk River 3 Grand Rapids 1
Andover 3 Elk River 2 OT
8AA - Saturday 2/8/14 @7PM
Roseau 3 NWC 1
Buffalo 4 Moorhead 1
Buffalo 3 Roseau 2
-
- Posts: 23
- Joined: Tue Nov 20, 2012 1:37 pm
CLASS AA
1AA – Wednesday 2/5/14 @7PM
Upper Bracket
#1 Lakeville North 4
#4 Lakeville South 1
Lower Bracket
#3 Rochester John Marshall 2
#2 Dodge County 5
#1 Lakeville North 4
#2 Dodge County 2
2AA - Friday 2/7/14 @7PM
Upper Bracket
#1 Eden Prairie 5
#4 Chaska/Chanhassen 1
Lower Bracket
#3 Jefferson/Kennedy 2
#2 Edina 4
#1 Eden Prairie 3
#2 Edina 2
3AA - Wednesday 2/5/14 @7PM
Upper Bracket
#1 Burnsville 2
#4 East Ridge 3
Lower Bracket
#3 Hastings 2
#2 Eastview 4
#4 East Ridge 3
#2 Eastview 2
4AA - Friday 2/7/14 @8:30PM
Upper Bracket
#1 Hill-Murray 5
#4 Roseville 2
Lower Bracket
#3 Cretin-Derham Hall 2
#2 Stillwater 4
#1 Hill-Murray 4
#2 Stillwater 2
5AA - Saturday 2/8/14 @12:30PM
Upper Bracket
#1 Blaine 4
#5 Champlin Park 1
Lower Bracket
#3 Mounds View 3
#2 Irondale 2
#1 Blaine 4
#3 Mounds View 2
6AA - Saturday 2/8/14 @12PM
Upper Bracket
#1 Hopkins 3
#5 Maple Grove 2
Lower Bracket
#3 Minnetonka 2
#2 Benilde-St. Margaret's 4
#1 Hopkins 2
#2 Benilde-St. Margaret's 3
7AA - Thursday 2/6/14 @7PM
Upper Bracket
#1 Andover 3
#5 Forest Lake 1
Lower Bracket
#3 Grand Rapids/Greenway 1
#2 Elk River/Zimmerman 3
#1 Andover 1
#2 Elk River/Zimmerman 2
8AA - Saturday 2/8/14 @7PM
Upper Bracket
#1 Roseau 3
#4 St. Cloud 2
Lower Bracket
#3 Sartell/Sauk Rapids 4
#2 Buffalo 2
#1 Roseau 2
#3 Sartell/Sauk Rapids 3
1AA – Wednesday 2/5/14 @7PM
Upper Bracket
#1 Lakeville North 4
#4 Lakeville South 1
Lower Bracket
#3 Rochester John Marshall 2
#2 Dodge County 5
#1 Lakeville North 4
#2 Dodge County 2
2AA - Friday 2/7/14 @7PM
Upper Bracket
#1 Eden Prairie 5
#4 Chaska/Chanhassen 1
Lower Bracket
#3 Jefferson/Kennedy 2
#2 Edina 4
#1 Eden Prairie 3
#2 Edina 2
3AA - Wednesday 2/5/14 @7PM
Upper Bracket
#1 Burnsville 2
#4 East Ridge 3
Lower Bracket
#3 Hastings 2
#2 Eastview 4
#4 East Ridge 3
#2 Eastview 2
4AA - Friday 2/7/14 @8:30PM
Upper Bracket
#1 Hill-Murray 5
#4 Roseville 2
Lower Bracket
#3 Cretin-Derham Hall 2
#2 Stillwater 4
#1 Hill-Murray 4
#2 Stillwater 2
5AA - Saturday 2/8/14 @12:30PM
Upper Bracket
#1 Blaine 4
#5 Champlin Park 1
Lower Bracket
#3 Mounds View 3
#2 Irondale 2
#1 Blaine 4
#3 Mounds View 2
6AA - Saturday 2/8/14 @12PM
Upper Bracket
#1 Hopkins 3
#5 Maple Grove 2
Lower Bracket
#3 Minnetonka 2
#2 Benilde-St. Margaret's 4
#1 Hopkins 2
#2 Benilde-St. Margaret's 3
7AA - Thursday 2/6/14 @7PM
Upper Bracket
#1 Andover 3
#5 Forest Lake 1
Lower Bracket
#3 Grand Rapids/Greenway 1
#2 Elk River/Zimmerman 3
#1 Andover 1
#2 Elk River/Zimmerman 2
8AA - Saturday 2/8/14 @7PM
Upper Bracket
#1 Roseau 3
#4 St. Cloud 2
Lower Bracket
#3 Sartell/Sauk Rapids 4
#2 Buffalo 2
#1 Roseau 2
#3 Sartell/Sauk Rapids 3
CLASS AA
1AA – Wednesday 2/5/14 @7PM
Lakeville N 4 Lakeville S 1
Dodge County 5 R-JM 1
Lakeville N 3 Dodge County 5
2AA - Friday 2/7/14 @7PM
EP 5 Chaska/Chan 2
Edina 4 BJ 2
EP 3 Edina 4
3AA - Wednesday 2/5/14 @7PM
Burnsville 5 East Ridge 1
Eastview 4 Apple Valley 3
Burnsville 5 Eastview 3
4AA - Friday 2/7/14 @8:30PM
HM 6 Roseville 3
CDH 2 Stillwater 3
HM 4 Stillwater 1
5AA - Saturday 2/8/14 @12:30PM
Centennial 2 Blaine 5
Mounds View 2 Irondale 3
Blaine 4 Irondale 2
6AA - Saturday 2/8/14 @12PM
Wayzata 3 Hopkins 2
BSM 3 Minnetonka 2
Wayzata 3 BSM 4
7AA - Thursday 2/6/14 @7PM
Andover 5 Duluth 1
Elk River 4 Grand Rapids 2
Andover 1 Elk River 3
8AA - Saturday 2/8/14 @7PM
Roseau 4 NWC 1
Buffalo 5 Moorhead 3
Buffalo 4 Roseau 2
1AA – Wednesday 2/5/14 @7PM
Lakeville N 4 Lakeville S 1
Dodge County 5 R-JM 1
Lakeville N 3 Dodge County 5
2AA - Friday 2/7/14 @7PM
EP 5 Chaska/Chan 2
Edina 4 BJ 2
EP 3 Edina 4
3AA - Wednesday 2/5/14 @7PM
Burnsville 5 East Ridge 1
Eastview 4 Apple Valley 3
Burnsville 5 Eastview 3
4AA - Friday 2/7/14 @8:30PM
HM 6 Roseville 3
CDH 2 Stillwater 3
HM 4 Stillwater 1
5AA - Saturday 2/8/14 @12:30PM
Centennial 2 Blaine 5
Mounds View 2 Irondale 3
Blaine 4 Irondale 2
6AA - Saturday 2/8/14 @12PM
Wayzata 3 Hopkins 2
BSM 3 Minnetonka 2
Wayzata 3 BSM 4
7AA - Thursday 2/6/14 @7PM
Andover 5 Duluth 1
Elk River 4 Grand Rapids 2
Andover 1 Elk River 3
8AA - Saturday 2/8/14 @7PM
Roseau 4 NWC 1
Buffalo 5 Moorhead 3
Buffalo 4 Roseau 2
-
- Posts: 51
- Joined: Mon Feb 16, 2009 12:46 pm
CLASS AA
1AA – Wednesday 2/5/14 @7PM
Lakeville N 4 Rochester Century 2
Dodge County 5 R-JM 1
Lakeville N 2 Dodge County 3 (OT)
2AA - Friday 2/7/14 @7PM
EP 5 Chaska/Chan 2
Edina 3 BJ 0
EP 3 Edina 1
3AA - Wednesday 2/5/14 @7PM
Burnsville 4 East Ridge 2
Eastview 2 Hastings 1
Burnsville 3 Eastview 2 (OT)
4AA - Friday 2/7/14 @8:30PM
HM 3 Roseville 0
CDH 1 Stillwater 2
HM 1 Stillwater 3
5AA - Saturday 2/8/14 @12:30PM
Blaine 3 Centennial 1
Irondale 2 Mounds View 3
Blaine 2 Mounds View 1
6AA - Saturday 2/8/14 @12PM
Hopkins 3 Maple Grove 1
BSM 3 Tonka 2
BSM 3 Hopkins 2
7AA - Thursday 2/6/14 @7PM
Andover 4 Duluth 1
Grand Rapids 4 Elk River 3
Andover 4 Grand Rapids 2
8AA - Saturday 2/8/14 @7PM
Roseau 4 St. Cloud 1
Buffalo 3 Sartell/Sauk Rapids 1
Buffalo 3 Roseau 1
1AA – Wednesday 2/5/14 @7PM
Lakeville N 4 Rochester Century 2
Dodge County 5 R-JM 1
Lakeville N 2 Dodge County 3 (OT)
2AA - Friday 2/7/14 @7PM
EP 5 Chaska/Chan 2
Edina 3 BJ 0
EP 3 Edina 1
3AA - Wednesday 2/5/14 @7PM
Burnsville 4 East Ridge 2
Eastview 2 Hastings 1
Burnsville 3 Eastview 2 (OT)
4AA - Friday 2/7/14 @8:30PM
HM 3 Roseville 0
CDH 1 Stillwater 2
HM 1 Stillwater 3
5AA - Saturday 2/8/14 @12:30PM
Blaine 3 Centennial 1
Irondale 2 Mounds View 3
Blaine 2 Mounds View 1
6AA - Saturday 2/8/14 @12PM
Hopkins 3 Maple Grove 1
BSM 3 Tonka 2
BSM 3 Hopkins 2
7AA - Thursday 2/6/14 @7PM
Andover 4 Duluth 1
Grand Rapids 4 Elk River 3
Andover 4 Grand Rapids 2
8AA - Saturday 2/8/14 @7PM
Roseau 4 St. Cloud 1
Buffalo 3 Sartell/Sauk Rapids 1
Buffalo 3 Roseau 1
-
- Posts: 483
- Joined: Thu Mar 08, 2007 3:49 pm
CLASS AA
1AA – Wednesday 2/5/14 @7PM
Lakeville N 3 Lakeville S 1
Dodge County 4 RJM 0
Dodge County 3 Lakeville N 2
2AA - Friday 2/7/14 @7PM
EP 3 Chaska/Chan 1
Edina 2 BJ 1
EP 3 Edina 2
3AA - Wednesday 2/5/14 @7PM
Burnsville 4 Eagan 2
Eastview 3 Hastings 1
Burnsville 4 Eastview 2
4AA - Friday 2/7/14 @8:30PM
HM 2 WBL 0
CDH 3 Stillwater 2
HM 3 CDH 1
5AA - Saturday 2/8/14 @12:30PM
Blaine 3 Centennial 1
Irondale 3 MV 1
Blaine 3 Irondale 2
6AA - Saturday 2/8/14 @12PM
Hopkins 3 Wayzata 2
BSM 3 Tonka 1
BSM 3 Hopkins 2
7AA - Thursday 2/6/14 @7PM
Andover 3 Forest Lake 1
ER 3 GRG 2
Andover 3 ER 2
8AA - Saturday 2/8/14 @7PM
Roseau 3 St. Cloud 2
Buffalo 4 SSR 3
Buffalo 3 Roseau 2
1AA – Wednesday 2/5/14 @7PM
Lakeville N 3 Lakeville S 1
Dodge County 4 RJM 0
Dodge County 3 Lakeville N 2
2AA - Friday 2/7/14 @7PM
EP 3 Chaska/Chan 1
Edina 2 BJ 1
EP 3 Edina 2
3AA - Wednesday 2/5/14 @7PM
Burnsville 4 Eagan 2
Eastview 3 Hastings 1
Burnsville 4 Eastview 2
4AA - Friday 2/7/14 @8:30PM
HM 2 WBL 0
CDH 3 Stillwater 2
HM 3 CDH 1
5AA - Saturday 2/8/14 @12:30PM
Blaine 3 Centennial 1
Irondale 3 MV 1
Blaine 3 Irondale 2
6AA - Saturday 2/8/14 @12PM
Hopkins 3 Wayzata 2
BSM 3 Tonka 1
BSM 3 Hopkins 2
7AA - Thursday 2/6/14 @7PM
Andover 3 Forest Lake 1
ER 3 GRG 2
Andover 3 ER 2
8AA - Saturday 2/8/14 @7PM
Roseau 3 St. Cloud 2
Buffalo 4 SSR 3
Buffalo 3 Roseau 2
CLASS AA
-1AA – Wednesday 2/5/14 @7PM
Lakeville N 3 Lakeville S 1
Dodge County 4 RJM 0
Lakeville N 5 Dodge County 2
-2AA - Friday 2/7/14 @7PM
EP 3 Chaska/Chan 1
Edina 3 BJ 0
Edina 4 EP 1
-3AA - Wednesday 2/5/14 @7PM
Burnsville 3 Eagan 2
Eastview 3 Hastings 1
Eastview 2 Burnsville 1
-4AA - Friday 2/7/14 @8:30PM
HM 5 WBL 0
CDH 4 Stillwater 2
HM 5 CDH 1
-5AA - Saturday 2/8/14 @12:30PM
Blaine 6 Centennial 1
Irondale 3 MV 1
Blaine 5 Irondale 2
-6AA - Saturday 2/8/14 @12PM
Hopkins 4 Wayzata 2
Tonka 2 BSM 1
Hopkins 4 Tonka 1
-7AA - Thursday 2/6/14 @7PM
Forest Lake 1 Andover 0
ER 2 GRG 0
ER 4 Forest Lake 1
-8AA - Saturday 2/8/14 @7PM
Roseau 5 St. Cloud 2
Buffalo 4 SSR 1
Roseau 4 Buffalo 1
-1AA – Wednesday 2/5/14 @7PM
Lakeville N 3 Lakeville S 1
Dodge County 4 RJM 0
Lakeville N 5 Dodge County 2
-2AA - Friday 2/7/14 @7PM
EP 3 Chaska/Chan 1
Edina 3 BJ 0
Edina 4 EP 1
-3AA - Wednesday 2/5/14 @7PM
Burnsville 3 Eagan 2
Eastview 3 Hastings 1
Eastview 2 Burnsville 1
-4AA - Friday 2/7/14 @8:30PM
HM 5 WBL 0
CDH 4 Stillwater 2
HM 5 CDH 1
-5AA - Saturday 2/8/14 @12:30PM
Blaine 6 Centennial 1
Irondale 3 MV 1
Blaine 5 Irondale 2
-6AA - Saturday 2/8/14 @12PM
Hopkins 4 Wayzata 2
Tonka 2 BSM 1
Hopkins 4 Tonka 1
-7AA - Thursday 2/6/14 @7PM
Forest Lake 1 Andover 0
ER 2 GRG 0
ER 4 Forest Lake 1
-8AA - Saturday 2/8/14 @7PM
Roseau 5 St. Cloud 2
Buffalo 4 SSR 1
Roseau 4 Buffalo 1
CLASS AA
1AA
Lakeville North 4 Lakeville South 2
Rochester John Marshall 1 Dodge County 4
Lakeville North 4 Dodge County 3
2AA
Eden Prairie 5 Chaska/Chanhassen 1
Jefferson/Kennedy 2 Edina 4
Eden Prairie 3 Edina 2
3AA
Burnsville 4 Eagan 2
Hastings 1 Eastview 3
Eastview 4 Burnsville 3
4AA
Hill-Murray 5 Roseville 2
Cretin-Derham Hall 2 Stillwater 5
Hill 4 Stillwater 2
5AA
Blaine 4 Champlin Park 2
Mounds View 2 Irondale 3
Irondale 4 Blaine 2
6AA
Hopkins 4 Maple Grove 3
Minnetonka 1 Benilde-St. Margaret's 3
Hopkins 4 BSM 2
7AA
Andover 3 Forest Lake 2
Grand Rapids/Greenway 2 Elk River 4
Andover 3 Elk River 1
8AA
Roseau 4 North Wright County 2
Sartell/Sauk Rapids 1 Buffalo 4
Buffalo 5 Roseau 4
1AA
Lakeville North 4 Lakeville South 2
Rochester John Marshall 1 Dodge County 4
Lakeville North 4 Dodge County 3
2AA
Eden Prairie 5 Chaska/Chanhassen 1
Jefferson/Kennedy 2 Edina 4
Eden Prairie 3 Edina 2
3AA
Burnsville 4 Eagan 2
Hastings 1 Eastview 3
Eastview 4 Burnsville 3
4AA
Hill-Murray 5 Roseville 2
Cretin-Derham Hall 2 Stillwater 5
Hill 4 Stillwater 2
5AA
Blaine 4 Champlin Park 2
Mounds View 2 Irondale 3
Irondale 4 Blaine 2
6AA
Hopkins 4 Maple Grove 3
Minnetonka 1 Benilde-St. Margaret's 3
Hopkins 4 BSM 2
7AA
Andover 3 Forest Lake 2
Grand Rapids/Greenway 2 Elk River 4
Andover 3 Elk River 1
8AA
Roseau 4 North Wright County 2
Sartell/Sauk Rapids 1 Buffalo 4
Buffalo 5 Roseau 4
CLASS AA
1AA – Wednesday 2/5/14 @7PM
Lakeville N 4 Lakeville S 1
Dodge County 4 RJM 1
Lakeville N 3 Dodge County 1
2AA - Friday 2/7/14 @7PM
EP 4 Chaska/Chan 2
Edina 1 Bloom 3
Bloom 1 EP 2
3AA - Wednesday 2/5/14 @7PM
Burnsville 4 Eagan 2
Eastview 3 Hastings 1
Burnsville 2 Eastview 4
4AA - Friday 2/7/14 @8:30PM
HM 4 Roseville 0
CDH 1 Stillwater 3
HM 4 Stillwater 1
5AA - Saturday 2/8/14 @12:30PM
Blaine 4 Centennial 2
Irondale 3 MV 2
Irondale 4 Blaine 3
6AA - Saturday 2/8/14 @12PM
Hopkins 4 Wayzata 1
Tonka 1 BSM 2 OT
Hopkins 3 BSM 1
7AA - Thursday 2/6/14 @7PM
Andover 3 Forest Lake 2
GRG 3 ER 4
Andover 3 ER 1
8AA - Saturday 2/8/14 @7PM
Roseau 2 NWC 3
Buffalo 4 SSR 2
Buffalo 3 NWC 2
1AA – Wednesday 2/5/14 @7PM
Lakeville N 4 Lakeville S 1
Dodge County 4 RJM 1
Lakeville N 3 Dodge County 1
2AA - Friday 2/7/14 @7PM
EP 4 Chaska/Chan 2
Edina 1 Bloom 3
Bloom 1 EP 2
3AA - Wednesday 2/5/14 @7PM
Burnsville 4 Eagan 2
Eastview 3 Hastings 1
Burnsville 2 Eastview 4
4AA - Friday 2/7/14 @8:30PM
HM 4 Roseville 0
CDH 1 Stillwater 3
HM 4 Stillwater 1
5AA - Saturday 2/8/14 @12:30PM
Blaine 4 Centennial 2
Irondale 3 MV 2
Irondale 4 Blaine 3
6AA - Saturday 2/8/14 @12PM
Hopkins 4 Wayzata 1
Tonka 1 BSM 2 OT
Hopkins 3 BSM 1
7AA - Thursday 2/6/14 @7PM
Andover 3 Forest Lake 2
GRG 3 ER 4
Andover 3 ER 1
8AA - Saturday 2/8/14 @7PM
Roseau 2 NWC 3
Buffalo 4 SSR 2
Buffalo 3 NWC 2
1AA
Lakeville North 5 Lakeville South 2
Rochester John Marshall 1 Dodge County 5
Lakeville North 3 Dodge County 4
2AA
Eden Prairie 4 Chaska/Chanhassen 0
Jefferson/Kennedy 2 Edina 5
Eden Prairie 3 Edina 2
3AA
Burnsville 4 Eagan 1
Hastings 1 Eastview 3
Eastview 2 Burnsville 3
4AA
Hill-Murray 5 Roseville 2
Cretin-Derham Hall 2 Stillwater 4
Hill 4 Stillwater 1
5AA
Blaine 4 Champlin Park 2
Mounds View 3 Irondale 4
Irondale 4 Blaine 3
6AA
Hopkins 4 Maple Grove 3
Minnetonka 2 Benilde-St. Margaret's 4
Hopkins 4 BSM 3
7AA
Andover 4 Forest Lake 2
Grand Rapids/Greenway 2 Elk River 4
Andover 4 Elk River 1
8AA
Roseau 4 North Wright County 3
Sartell/Sauk Rapids 2 Buffalo 4
Buffalo 5 Roseau 3
Lakeville North 5 Lakeville South 2
Rochester John Marshall 1 Dodge County 5
Lakeville North 3 Dodge County 4
2AA
Eden Prairie 4 Chaska/Chanhassen 0
Jefferson/Kennedy 2 Edina 5
Eden Prairie 3 Edina 2
3AA
Burnsville 4 Eagan 1
Hastings 1 Eastview 3
Eastview 2 Burnsville 3
4AA
Hill-Murray 5 Roseville 2
Cretin-Derham Hall 2 Stillwater 4
Hill 4 Stillwater 1
5AA
Blaine 4 Champlin Park 2
Mounds View 3 Irondale 4
Irondale 4 Blaine 3
6AA
Hopkins 4 Maple Grove 3
Minnetonka 2 Benilde-St. Margaret's 4
Hopkins 4 BSM 3
7AA
Andover 4 Forest Lake 2
Grand Rapids/Greenway 2 Elk River 4
Andover 4 Elk River 1
8AA
Roseau 4 North Wright County 3
Sartell/Sauk Rapids 2 Buffalo 4
Buffalo 5 Roseau 3
-
- Posts: 163
- Joined: Sat Oct 27, 2007 12:30 am
1AA
Lakeville North 3
Rochester Century 1
Dodge County 4
Rochester JM 1
Lakeville N. 2
Dodge County 1
2AA
Eden Prairie 4
Chaska/Chan. 1
Edina 5
Jefferson 1
Eden Prairie 4
Edina 2
3AA
Burnsville 3
Eagan 1
Eastview 3
Hastings 2
Burnsville 3
Eastview 1
4AA
Hill-Murray 5
Roseville 1
Stillwater 3
Cretin Derham Hall 2
Hill-Murray 4
Stillwater 1
5AA
Blaine 2
Centennial 1
Mounds View 3
Irondale 2
Mounds View 4
Blaine 2
6AA
Hopkins 3
Wayzata 2
BSM 4
Minnetonka 1
BSM 4
Hopkins 1
7AA
Andover 3
Forest Lake 1
Elk River 4
Grand Rapids 2
Elk River 2
Andover 1
8AA
Roseau 3
NWC 4
Buffalo 4
Sartell 1
Buffalo 4
NWC 0
Lakeville North 3
Rochester Century 1
Dodge County 4
Rochester JM 1
Lakeville N. 2
Dodge County 1
2AA
Eden Prairie 4
Chaska/Chan. 1
Edina 5
Jefferson 1
Eden Prairie 4
Edina 2
3AA
Burnsville 3
Eagan 1
Eastview 3
Hastings 2
Burnsville 3
Eastview 1
4AA
Hill-Murray 5
Roseville 1
Stillwater 3
Cretin Derham Hall 2
Hill-Murray 4
Stillwater 1
5AA
Blaine 2
Centennial 1
Mounds View 3
Irondale 2
Mounds View 4
Blaine 2
6AA
Hopkins 3
Wayzata 2
BSM 4
Minnetonka 1
BSM 4
Hopkins 1
7AA
Andover 3
Forest Lake 1
Elk River 4
Grand Rapids 2
Elk River 2
Andover 1
8AA
Roseau 3
NWC 4
Buffalo 4
Sartell 1
Buffalo 4
NWC 0
-
- Posts: 136
- Joined: Thu Nov 15, 2007 10:55 pm
pper Bracket
#1 Lakeville North 4
#4 Lakeville South 2
3 Rochester John Marshall 1
#2 Dodge County 4
Lakeville North 2
Dodge COunty 3
2AA - Friday 2/7/14 @7PM
Upper Bracket
#1 Eden Prairie 4
#4 Chaska/Chanhassen 0
#3 Jefferson/Kennedy 1
#2 Edina 3
Eden Prairie 3
Edina 2
3AA - Wednesday 2/5/14 @7PM
Upper Bracket
#1 Burnsville 2
#4 East Ridge 1
#3 Hastings 1
#2 Eastview 3
Burnsville 3
Eastview 0
4AA - Friday 2/7/14 @8:30PM
Upper Bracket
#1 Hill-Murray 5
#4 Roseville 2
#3 Cretin-Derham Hall 2
#2 Stillwater 4
Hill Murray 4
Stillwater 2
5AA - Saturday 2/8/14 @12:30PM
Upper Bracket
#1 Blaine 3
#5 Champlin Park 1
#3 Mounds View 3
#2 Irondale 2
Blaine 4
Mounds View 1
6AA - Saturday 2/8/14 @12PM
Upper Bracket
#1 Hopkins 3
#5 Maple Grove 2
Lower Bracket
#3 Minnetonka 3
#2 Benilde-St. Margaret's 2
Minnetonka 2
Hopkins 1
7AA - Thursday 2/6/14 @7PM
Upper Bracket
#1 Andover 5
#5 Forest Lake 1
#3 Grand Rapids/Greenway 1
#2 Elk River/Zimmerman 4
Elk River 3
Andover 2
8AA - Saturday 2/8/14 @7PM
Upper Bracket
#1 Roseau 4
#4 St. Cloud 1
#3 Sartell/Sauk Rapids 2
#2 Buffalo 3
Roseau 2 Buffalo 4
#1 Lakeville North 4
#4 Lakeville South 2
3 Rochester John Marshall 1
#2 Dodge County 4
Lakeville North 2
Dodge COunty 3
2AA - Friday 2/7/14 @7PM
Upper Bracket
#1 Eden Prairie 4
#4 Chaska/Chanhassen 0
#3 Jefferson/Kennedy 1
#2 Edina 3
Eden Prairie 3
Edina 2
3AA - Wednesday 2/5/14 @7PM
Upper Bracket
#1 Burnsville 2
#4 East Ridge 1
#3 Hastings 1
#2 Eastview 3
Burnsville 3
Eastview 0
4AA - Friday 2/7/14 @8:30PM
Upper Bracket
#1 Hill-Murray 5
#4 Roseville 2
#3 Cretin-Derham Hall 2
#2 Stillwater 4
Hill Murray 4
Stillwater 2
5AA - Saturday 2/8/14 @12:30PM
Upper Bracket
#1 Blaine 3
#5 Champlin Park 1
#3 Mounds View 3
#2 Irondale 2
Blaine 4
Mounds View 1
6AA - Saturday 2/8/14 @12PM
Upper Bracket
#1 Hopkins 3
#5 Maple Grove 2
Lower Bracket
#3 Minnetonka 3
#2 Benilde-St. Margaret's 2
Minnetonka 2
Hopkins 1
7AA - Thursday 2/6/14 @7PM
Upper Bracket
#1 Andover 5
#5 Forest Lake 1
#3 Grand Rapids/Greenway 1
#2 Elk River/Zimmerman 4
Elk River 3
Andover 2
8AA - Saturday 2/8/14 @7PM
Upper Bracket
#1 Roseau 4
#4 St. Cloud 1
#3 Sartell/Sauk Rapids 2
#2 Buffalo 3
Roseau 2 Buffalo 4
CLASS AA
1AA
Lakeville North 3 vs Lakeville South 1
Rochester John Marshall 1 vs Dodge County 4
DC 2 vs LN 3
2AA
Eden Prairie 4 vs Chaska/Chanhassen 1
Jefferson/Kennedy 1 vs Edina 4
Edina 2 vs Eden Prairie 1
3AA
Burnsville 3 vs Eagan 1
Hastings 1 vs Eastview 3
Burnsville 3 vs Eastview 1
4AA
Hill-Murray 4 vs Roseville 1
Cretin-Derham Hall 2 vs Stillwater 1
HM 3 vs CDH 2
5AA
Blaine 3 vs Champlin Park 2
Mounds View 2 vs Irondale 3
Irondale 2 vs Blaine 1
6AA
Hopkins 3 vs Maple Grove 1
Minnetonka 1 vs Benilde-St. Margaret's 4
Hopkins 3 vs BSM 1
7AA
Andover 1 vs Forest Lake 0
Grand Rapids/Greenway 3 vs Elk River/Zimmerman 1
GRG 2 vs Andover 1
8AA
Roseau 3 vs St. Cloud 2
Sartell/Sauk Rapids 1 vs Buffalo 3
Buffalo 3 vs Roseau 2
1AA
Lakeville North 3 vs Lakeville South 1
Rochester John Marshall 1 vs Dodge County 4
DC 2 vs LN 3
2AA
Eden Prairie 4 vs Chaska/Chanhassen 1
Jefferson/Kennedy 1 vs Edina 4
Edina 2 vs Eden Prairie 1
3AA
Burnsville 3 vs Eagan 1
Hastings 1 vs Eastview 3
Burnsville 3 vs Eastview 1
4AA
Hill-Murray 4 vs Roseville 1
Cretin-Derham Hall 2 vs Stillwater 1
HM 3 vs CDH 2
5AA
Blaine 3 vs Champlin Park 2
Mounds View 2 vs Irondale 3
Irondale 2 vs Blaine 1
6AA
Hopkins 3 vs Maple Grove 1
Minnetonka 1 vs Benilde-St. Margaret's 4
Hopkins 3 vs BSM 1
7AA
Andover 1 vs Forest Lake 0
Grand Rapids/Greenway 3 vs Elk River/Zimmerman 1
GRG 2 vs Andover 1
8AA
Roseau 3 vs St. Cloud 2
Sartell/Sauk Rapids 1 vs Buffalo 3
Buffalo 3 vs Roseau 2
-
- Posts: 70
- Joined: Thu Nov 18, 2010 3:54 pm
CLASS AA
1AA – Wednesday 2/5/14 @7PM
Lakeville N 3 Lakeville S 2
Dodge County 3 R-JM 1
Lakeville N 1 Dodge County 2
2AA - Friday 2/7/14 @7PM
EP 4 Chaska/Chan 2
Edina 4 BJ 1
EP 1 Edina 3
3AA - Wednesday 2/5/14 @7PM
Burnsville 4 East Ridge 1
Eastview 3 Apple Valley 2
Burnsville 2 Eastview 3
4AA - Friday 2/7/14 @8:30PM
HM 5 Roseville 2
CDH 4 Stillwater 2
HM 3 CDH 1
5AA - Saturday 2/8/14 @12:30PM
Centennial 1 Blaine 4
Mounds View 1 Irondale 2
Blaine 4 Irondale 1
6AA - Saturday 2/8/14 @12PM
Maple Grove 3 Hopkins 2
BSM 2 Minnetonka 3
Maple Grove 2 Minnetonka 1
7AA - Thursday 2/6/14 @7PM
Andover 4 Duluth 1
Elk River 3 Grand Rapids 1
Andover 2 Elk River 3
8AA - Saturday 2/8/14 @7PM
Roseau 3 NWC 1
Buffalo 1 Moorhead 3
Moorhead 1 Roseau 2
1AA – Wednesday 2/5/14 @7PM
Lakeville N 3 Lakeville S 2
Dodge County 3 R-JM 1
Lakeville N 1 Dodge County 2
2AA - Friday 2/7/14 @7PM
EP 4 Chaska/Chan 2
Edina 4 BJ 1
EP 1 Edina 3
3AA - Wednesday 2/5/14 @7PM
Burnsville 4 East Ridge 1
Eastview 3 Apple Valley 2
Burnsville 2 Eastview 3
4AA - Friday 2/7/14 @8:30PM
HM 5 Roseville 2
CDH 4 Stillwater 2
HM 3 CDH 1
5AA - Saturday 2/8/14 @12:30PM
Centennial 1 Blaine 4
Mounds View 1 Irondale 2
Blaine 4 Irondale 1
6AA - Saturday 2/8/14 @12PM
Maple Grove 3 Hopkins 2
BSM 2 Minnetonka 3
Maple Grove 2 Minnetonka 1
7AA - Thursday 2/6/14 @7PM
Andover 4 Duluth 1
Elk River 3 Grand Rapids 1
Andover 2 Elk River 3
8AA - Saturday 2/8/14 @7PM
Roseau 3 NWC 1
Buffalo 1 Moorhead 3
Moorhead 1 Roseau 2
CLASS AA
1AA – Wednesday 2/5/14 @7PM
Lakeville N 3 Lakeville S 2
Dodge County 2 R-JM 3
Lakeville N 3 RJM 2
2AA - Friday 2/7/14 @7PM
EP 4 Chaska/Chan 1
Edina 2 BJ 3
EP 4 BJ 2
3AA - Wednesday 2/5/14 @7PM
Burnsville 3 East Ridge 2
Eastview 1 Hastings 2
Burnsville 3 Hastings 1
4AA - Friday 2/7/14 @8:30PM
HM 3 Roseville 1
CDH 3 Stillwater 2
HM 3 CDH 2
5AA - Saturday 2/8/14 @12:30PM
Blaine 4 Centennial 2
Irondale 1 Mounds View 2
Blaine 1 Moundsview 0
6AA - Saturday 2/8/14 @12PM
Hopkins 4 Wayzata 3
BSM 1 Tonka 2
Tonka 1 Hopkins 2
7AA - Thursday 2/6/14 @7PM
Andover 3 Duluth 2
Grand Rapids 2 Elk River 1
Andover 5 Grand Rapids 2
8AA - Saturday 2/8/14 @7PM
Roseau 3 St. Cloud 2
Buffalo 2 Sartell 3
Sartell 1 Roseau 2
1AA – Wednesday 2/5/14 @7PM
Lakeville N 3 Lakeville S 2
Dodge County 2 R-JM 3
Lakeville N 3 RJM 2
2AA - Friday 2/7/14 @7PM
EP 4 Chaska/Chan 1
Edina 2 BJ 3
EP 4 BJ 2
3AA - Wednesday 2/5/14 @7PM
Burnsville 3 East Ridge 2
Eastview 1 Hastings 2
Burnsville 3 Hastings 1
4AA - Friday 2/7/14 @8:30PM
HM 3 Roseville 1
CDH 3 Stillwater 2
HM 3 CDH 2
5AA - Saturday 2/8/14 @12:30PM
Blaine 4 Centennial 2
Irondale 1 Mounds View 2
Blaine 1 Moundsview 0
6AA - Saturday 2/8/14 @12PM
Hopkins 4 Wayzata 3
BSM 1 Tonka 2
Tonka 1 Hopkins 2
7AA - Thursday 2/6/14 @7PM
Andover 3 Duluth 2
Grand Rapids 2 Elk River 1
Andover 5 Grand Rapids 2
8AA - Saturday 2/8/14 @7PM
Roseau 3 St. Cloud 2
Buffalo 2 Sartell 3
Sartell 1 Roseau 2
-
- Posts: 56
- Joined: Tue Dec 03, 2013 4:33 pm
I lost the coin toss
CLASS AA
1AA – Wednesday 2/5/14 @7PM
Rochester Cent 3 Mayo 1
Owatona 2 Farminton 0
Owatona 4 Century 2
2AA - Friday 2/7/14 @7PM
Holy Family 5 Bye 0
Shakopee 2 Prior lake 1
Shakopee 3 Holy family 0
3AA - Wednesday 2/5/14 @7PM
Eagan 4 Rosemount 3
Park 1 Apple valley 0
Park 2 Eagan 1
4AA - Friday 2/7/14 @8:30PM
White bear 3 Bye 0
North St paul 3 Tartan 2
North st paul 4 white bear 3
5AA - Saturday 2/8/14 @12:30PM
Champlin 3 Rogers 0
Spring Lk Park 4 Anoka 2
Spring Lk Park 3 Champlin 2
6AA - Saturday 2/8/14 @12PM
Maple Grove 4 Bye 0
North Metro 2 Armstrong cooper 1
North Metro 3 Maple grove 0
7AA - Thursday 2/6/14 @7PM
Forest Lake 5 Cambridge Isanti 1
St Francis 2 Cloquet 1
St Francis 4 Forest Lake 3 (2 ot)
8AA - Saturday 2/8/14 @7PM
NWC 3 Brainerd 1
Bemidji 3 Moorhead 2
Bemidge 1 NWC 0
1AA – Wednesday 2/5/14 @7PM
Rochester Cent 3 Mayo 1
Owatona 2 Farminton 0
Owatona 4 Century 2
2AA - Friday 2/7/14 @7PM
Holy Family 5 Bye 0
Shakopee 2 Prior lake 1
Shakopee 3 Holy family 0
3AA - Wednesday 2/5/14 @7PM
Eagan 4 Rosemount 3
Park 1 Apple valley 0
Park 2 Eagan 1
4AA - Friday 2/7/14 @8:30PM
White bear 3 Bye 0
North St paul 3 Tartan 2
North st paul 4 white bear 3
5AA - Saturday 2/8/14 @12:30PM
Champlin 3 Rogers 0
Spring Lk Park 4 Anoka 2
Spring Lk Park 3 Champlin 2
6AA - Saturday 2/8/14 @12PM
Maple Grove 4 Bye 0
North Metro 2 Armstrong cooper 1
North Metro 3 Maple grove 0
7AA - Thursday 2/6/14 @7PM
Forest Lake 5 Cambridge Isanti 1
St Francis 2 Cloquet 1
St Francis 4 Forest Lake 3 (2 ot)
8AA - Saturday 2/8/14 @7PM
NWC 3 Brainerd 1
Bemidji 3 Moorhead 2
Bemidge 1 NWC 0
Re: Class AA Sections – Your Predictions!
CLASS AA
1AA – Wednesday 2/5/14 @7PM
#1 Lakeville North 5 - #4 Lakeville South 2
#3 Rochester John Marshall 2 - #2 Dodge County 4
#1 Lakeville North 3 - #2 Dodge County 2
2AA - Friday 2/7/14 @7PM
#1 Eden Prairie 5 - #4 Chaska/Chanhassen 1
#3 Jefferson/Kennedy 1 - #2 Edina 4
#1 Eden Prairie 3 - #2 Edina 4
3AA - Wednesday 2/5/14 @7PM
#1 Burnsville 5 - #5 Eagan 1
#3 Hastings 3 - #2 Eastview 2
#1 Burnsville 4 - #2 Eastview 1
4AA - Friday 2/7/14 @8:30PM
#1 Hill-Murray 4 - #4 Roseville 2
#3 Cretin-Derham Hall 2 - #2 Stillwater 3
#1 Hill-Murray 3 - #2 Stillwater 1
5AA - Saturday 2/8/14 @12:30PM
#1 Blaine 3 - #4 Centennial 1
#3 Mounds View 2 - #2 Irondale 1
#1 Blaine 2 - #3 Mounds View 3
6AA - Saturday 2/8/14 @12PM
#1 Hopkins 3 - #5 Maple Grove 2
#3 Minnetonka 3 - #2 Benilde-St. Margaret's 2
#1 Hopkins 2 - #3 Minnetonka 3
7AA - Thursday 2/6/14 @7PM
#1 Andover 5 - #5 Forest Lake 2
#3 Grand Rapids/Greenway 1 - #2 Elk River/Zimmerman 3
#1 Andover 2 - #2 Elk River/Zimmerman 3
8AA - Saturday 2/8/14 @7PM
#1 Roseau 2 - #5 North Wright County 3
#3 Sartell/Sauk Rapids 1 - #2 Buffalo 4
#5 North Wright County 1 - #2 Buffalo 2
1AA – Wednesday 2/5/14 @7PM
#1 Lakeville North 5 - #4 Lakeville South 2
#3 Rochester John Marshall 2 - #2 Dodge County 4
#1 Lakeville North 3 - #2 Dodge County 2
2AA - Friday 2/7/14 @7PM
#1 Eden Prairie 5 - #4 Chaska/Chanhassen 1
#3 Jefferson/Kennedy 1 - #2 Edina 4
#1 Eden Prairie 3 - #2 Edina 4
3AA - Wednesday 2/5/14 @7PM
#1 Burnsville 5 - #5 Eagan 1
#3 Hastings 3 - #2 Eastview 2
#1 Burnsville 4 - #2 Eastview 1
4AA - Friday 2/7/14 @8:30PM
#1 Hill-Murray 4 - #4 Roseville 2
#3 Cretin-Derham Hall 2 - #2 Stillwater 3
#1 Hill-Murray 3 - #2 Stillwater 1
5AA - Saturday 2/8/14 @12:30PM
#1 Blaine 3 - #4 Centennial 1
#3 Mounds View 2 - #2 Irondale 1
#1 Blaine 2 - #3 Mounds View 3
6AA - Saturday 2/8/14 @12PM
#1 Hopkins 3 - #5 Maple Grove 2
#3 Minnetonka 3 - #2 Benilde-St. Margaret's 2
#1 Hopkins 2 - #3 Minnetonka 3
7AA - Thursday 2/6/14 @7PM
#1 Andover 5 - #5 Forest Lake 2
#3 Grand Rapids/Greenway 1 - #2 Elk River/Zimmerman 3
#1 Andover 2 - #2 Elk River/Zimmerman 3
8AA - Saturday 2/8/14 @7PM
#1 Roseau 2 - #5 North Wright County 3
#3 Sartell/Sauk Rapids 1 - #2 Buffalo 4
#5 North Wright County 1 - #2 Buffalo 2
-
- Posts: 171
- Joined: Wed Mar 03, 2010 9:03 am
1AA
Lakeville N 3 Lakeville S 1
Dodge County 4 Roch JM 1
Lakeville N 3 Dodge Co. 2
2AA
Eden Prairie 5 Chaska/Chan 1
Edina 4 Jefferson 1
Eden Prairie 3 Edina 2 (7 OT, always seems to work this way)
3AA
Burnsville 3 East Ridge 1
Eastview 3 Hastings 2
Burnsville 4 Eastview 2
4AA
Hill-Murray 5 Roseville 1
Stillwater 3 CDH 2
Hill-Murray 4 Stillwater 0
5AA
Blaine 4 Centennial 3
Mounds View 3 Irondale 1
Blaine 3 Mounds View 2
6AA
Wayzata 3 Hopkins 2
Benilde 3 Minnetonka 1
Benilde 4 Wayzata 2
7AA
Andover 3 Forest Lake 2
Elk River 2 GRG 1
Andover 2 Elk River 1
8AA
Roseau 3 NWC 2
Buffalo 4 S/SR 0
Buffalo 3 Roseau 1
Lakeville N 3 Lakeville S 1
Dodge County 4 Roch JM 1
Lakeville N 3 Dodge Co. 2
2AA
Eden Prairie 5 Chaska/Chan 1
Edina 4 Jefferson 1
Eden Prairie 3 Edina 2 (7 OT, always seems to work this way)
3AA
Burnsville 3 East Ridge 1
Eastview 3 Hastings 2
Burnsville 4 Eastview 2
4AA
Hill-Murray 5 Roseville 1
Stillwater 3 CDH 2
Hill-Murray 4 Stillwater 0
5AA
Blaine 4 Centennial 3
Mounds View 3 Irondale 1
Blaine 3 Mounds View 2
6AA
Wayzata 3 Hopkins 2
Benilde 3 Minnetonka 1
Benilde 4 Wayzata 2
7AA
Andover 3 Forest Lake 2
Elk River 2 GRG 1
Andover 2 Elk River 1
8AA
Roseau 3 NWC 2
Buffalo 4 S/SR 0
Buffalo 3 Roseau 1